- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

Nominácia na Oscary: Snímka Sila psa má šancu získať 12 sošiek

Oscara za najlepší film doteraz nevyhral žiadnu snímku z produkcie streamovacích spoločností. Tento rok je ich však z desiatich nominovaných polovica, takže je šanca na prelomenie tejto hollywoodskej tradície väčšia ako inokedy. Spoločnosť Apple stojí za filmom V rytme srdca, Netflix za Silou psa a K zemi pozri! a HBO uvádzala filmy Duna a Kráľ Richard: Zrodenie šampiónok.

Do bojov o najlepšiu réžiu sa okrem Hamagučiho a Campionovej dostal Steven Spielberg za West Side Story, pre ktorého je to už ôsma nominácia v tejto kategórii. Spielberg zatiaľ dostal za réžiu dve zlaté sošky, a to za Schindlerov zoznam a Zachráňte vojaka Ryana. So Spielbergom súperí aj Paul Thomas Anderson za Sladkého drievka, ktorý je nominovaný aj za najlepší pôvodný scenár, a Kenneth Branagh za Belfast.

Oscary obrazom: Slzy, luxus aj legenda, ktorá mala smolu

Na zozname chýba pomerne prekvapivo Denis Villeneuve za snímku Duna. Ten síce získal desať nominácií, ale väčšina z nich je v technických kategóriách. Za Dunou sú v počte nominácií filmy Belfast a West Side Story, obaja majú sedem šancí na úspech.

O ocenenie za najlepšieho herca sa stretnú hollywoodske ťažké váhy Denzel Washington (The Tragedy of Macbeth) a Will Smith (Kráľ Richard: Zrodenie šampiónok) spoločne s hercami Javierom Bardemom (Ricardovi), Benedictom Cumberbatchom a Andrewom Garfieldom (Tick, Tick… BOOM !).

Oscara za najlepšiu herečku si odnesie buď Penélope Cruzová (Paralelné matky), Jessica Chastainová (The Eyes of Tammy Faye), Nicole Kidmanová (Ricardovci), Kristen Stewartová (Spencer) alebo Olivia Colmanová (Temná dcéra).

Singapore city, Singapore – January 5, 2016: Large group of Clone/Fake golden award statues in a shop for sale at Universal Studios Singapore.

Médiá si všímajú neúspech speváčky a herečky Lady Gaga, ktorá sa nedostala do bojov o Oscara za svoj výkon v snímke Klan Gucci. Šancu na zisk prvej sošky od americkej akadémie dostala speváčka Beyoncé za pieseň pre film Kráľ Richard: Zrodenie šampiónok. Ten pojednáva o životnom príbehu tenistiek Sereny a Venus Williamsových. Beyoncé je rekordérkou v zisku hudobných ocenení Grammy, má ich 28.
Sci-fi film Duna získal desať nominácií, hoci mu okrem bojov o najlepší film chýba želiezka v ohni v ďalších najsledovanejších kategóriách. Český film Zátopek sa už v decembri nedostal do užšieho výberu na nominácie v kategórii najlepší zahraničný film.

PR článek

Další články autora