- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

List hygienam o znižovaní miest mala poslať šéfka odboru ministerstva zdravotníctva

Hovorca ministerstva poprel, že by pokyn k výzve hygienám vzišiel od
List hygienickým staniciam s informáciou o chystanom znižovaní počtu zamestnancov odoslala koncom minulého týždňa riaditeľka ekonomicko-správneho odboru ministerstva zdravotníctva Pavla Marešová.

Marešová sa v texte odvolávala na pokyn hlavnej hygieničky Pavly Svrčinovej, napísal dnes Denník N. Ministerstvo trvá na tom, že v pláne nie je prepúšťanie.

V e-maile z ministerstva sa uvádza, že kvôli plánovaným úsporám na základe rozhodnutia vlády tento rok klesne počet pracovných miest krajských hygienických staníc. Ich riaditelia mali preto dodať do pondelkového rána analýzu, o koľko miest zníži počet zamestnancov podľa služobného zákona a o koľko podľa Zákonníka práce.
Na e-mail ministerstva adresovaný hygienickým staniciam v piatok upozornil server Zoznam Správy.

„Na základe pokynu námestníčky ministra a hlavnej hygieničky MUDr. Pavly Svrčinovej, Ph.D. si Vám dovoľujeme oznámiť, že na základe rozhodnutia Vlády SR dochádza k zníženiu systemizovaných miest na krajských hygienických staniciach v roku 2022,“ citoval dnes Denník N z e-mailu. Obsahuje aj výzvu, aby riaditelia hygieny najneskôr do pondelka 7. februára do 8 hodín oznámili, o koľko môžu znížiť počet zamestnancov. Ešte v ten deň popoludní sa potom podľa informácií Denníka N uskutočnilo rokovanie medzi ministerstvom a riaditeľmi hygienických staníc.

Notary pen lying on testament. Notary public working accesories


V pondelok pribudlo 29 476 nakazených. Hospitalizovaných je tento rok najviac

Hovorca ministerstva Ondřej Jakob poprel, že by pokyn k výzve hygienám vzišiel od ministra zdravotníctva Vlastimila Vojna. Podľa neho stále platí, že nie je v pláne pracovníkov hygienických staníc prepúšťať. Už v piatok ministerstvo ČTK oznámilo, že niektorí zamestnanci informácie dezinterpretovali a že z toho budú vyvodené personálne dôsledky. Zodpovedná osoba dostane písomnú výhradu, ktorá sa môže odraziť aj na finančnom ohodnotení, povedal Denníku N. Nikoho pritom nemenoval.

PR článek

Další články autora