- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

Roháče a západná časť Tatier, to je krásne miesto pre vašu tohtoročnú dovolenku

Slovenko má veľa miest, ktoré stoja za to prejsť a osobne vidieť, spoznať. Ak máte radi hory, lesy, lúky, celkovo prírodu, faunu a flóru, určite sa vám bude páčiť na mieste zvanom Roháče. Obľúbeným turistickým cieľom sú napr. Roháčske plesá. Tiež sa tu nachádza jedno z najvyššie položených lyžiarskych stredísk na Slovensku.

Čo sa týka ubytovania, je tu mnohé. Vybrať si môžete ubytovanie v Zrubci, Habovke alebo napríklad Oraviciach, kde sa nachádza aj termálne kúpalisko.

Prezrite si plesá, jazerá aj vodopády

Stačí vybrať si ubytovanie Roháče a vydať sa na túru na Roháčske plesá. Tie sa skladajú zo štyroch hlavných jazier. Trasa je okružná a ponúka ďalšie turisticky atraktívne miesta. Môžete sa pozrieť na Ťatliakovu chatu, a Ťatliakovo jazero. Pri zostupe do Spálenej doliny na vás čaká Roháčsky vodopád, ktorý je najväčším v Západných Tatrách. Túru môžete začať z parkoviska Roháče – Spálená, alebo od Chaty Zverovka.

V zime krásne lyžovačky

Na Roháče sa mnohí ľudia vydávajú aj v zime, kde chcú navštíviť lyžiarske stredisko Roháča – Spálenie vo Zverovke. Tu trvajú lyžovačky najdlhšie, sneh sa tu drží až do neskorej jari. Lyžovanie si užijú ako začínajúci lyžiari tak aj tí, ktorí už majú v lyžiach už veľa kilometrov.

Ubytujte sa podľa svojho vkusu a potrieb

Ak sa vydáte na Roháče, na ubytovanie môžete využiť chaty, chalupy, apartmány, zruby a ďalšie tipy ubytovania. Veľmi dobre je hodnotená napr. Chata pri potoku Habovka. Bude vás čakať kúzelné, štýlové a moderné ubytovanie pod dohľadom ochotných mateľov. Ubytovať sa tu môže až 13 osôb, k dispozícii sú 4 priestranné apartmány, pričom každý z nich má kúpeľňu s toaletou a sprchovacím kútom, televízor, rádio a kuchynku.

Pozrite sa na Hauzi.sk a vyberte si ubytovanie nielen v tomto kúte Slovenska, ale aj na mnohých ďalších miestach, či už ich poznáte, alebo sa ich ešte len chystáte spoznať.

PR článek

Další články autora