- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

Porovnanie Virtual Shield VPN x VPN Proxy Master: Aká VPN je lepšia?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: VirtualShield, alebo Trust.zone? U oboch VPN sme porovnali parametre, pričom konečné skóre je 4,8/10 : 7,2/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Virtual Shield VPN vs Trust Zone VPN, Ktorá je lepšia?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o Virtual Shield VPN a Trust.Zone VPN.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 4 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 44 Mb/s. VirtualShield je o 40 Mb/s pomalší oproti Trust.zone VPN.

Upload VirtualShield je 2 Mb/s. Trust Zone VPN sme priemerne namerali 7 Mb/s, je teda o 5 Mb/s rýchlejšie.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 340 ms. Druhé Trust Zone sme namerali priemerných 165 ms. Čím je hodnota odozvy nižšia, tým lepšie, teda VirtualShield v porovnaní bola 175 ms horšie.

Skóre po prvej disciplíne Virtual Shield VPN proti Trust.Zone tak je 3/10 : 3/10.

Vie VirtualShield prehrávať seriály z Netflixu?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, VirtualShield to vie. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Trust Zone VPN odomknúť Netflix nezvládne.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom Trust.Zone túto funkciu nezvláda. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

Kvalitné VPN majú zahrnutú ochranu pred únikom DNS, zvládajú multi-hop pripojenie a whitelist. Napríklad Virtual Shield má ochranu pred DNS únikom a Trust Zone VPN napríklad neobsahuje white-listing.

Pri funkciách VPN je tak skóre 8/10 verzus 10/10.

Ako sa darí Virtual Shield VPN v počte serverov a krajín?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, Virtual Shield ponúka 10 serverov. V katalógu Trust.Zone sme našli celkom 6000 serverov. Prvý z dua tak má o 5990 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u Trust.Zone VPN počas písania článku bol 34. Druhá porovnávaná VPN ponúka 10, čiže o 29 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých Virtual Shield pripojí 3. Trust.zone v jeden moment pripojí 4 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku VPN zadarmo.

Ktoré platformy zvláda VirtualShield VPN a aké ponúka Trust.zone?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, VirtualShield vie Android OS a zvláda operačný systém iOS. Trust Zone VPN iPhone iOS zvláda, zariadenie so systémom Android vie bez problémov pokryť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. VirtualShield VPN bola založená v USA. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná na Seychelách.

Program Virtual Shield VPN nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, Trust.Zone VPN slovensky tiež nevie.

V hodnotení podporovaných platforiem dosiahla VirtualShield skóre 5/10 a Trust.Zone získava známku 10/10.

Cena v akcii VirtualShield vs. Trust Zone

Trust Zone si je možné predplatiť za 1,79 € mesačne, druhú VPN možno mať už za 5,02 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 2/10, respektíve 3/10 pre druhú VPN z porovnania.

PR článek

Další články autora