- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

Dolce & Gabbana od tohto roku bez kožušín

Taliansky módny dom Dolce & Gabbana prestane od tohto roku vo všetkých svojich kolekciách používať kožušiny. Firma o tom informovala v spoločnom vyhlásení s organizáciou Humane Society International (HSI), ktorá sa zaoberá ochranou práv zvierat.

„Celý módny priemysel zohráva významnú úlohu v spoločenskej zodpovednosti, ktorú treba podporovať a propagovať,“ uviedol Fedele Usai, riaditeľ pre komunikáciu a marketing skupiny. Luxusná módna značka bude na odevoch a doplnkoch používať udržateľné umelé kožušiny. Bude naďalej spolupracovať s kožušníkmi, aby udržala pracovné miesta a toto remeslo.

V snahe osloviť mladších zákazníkov, ktorí stále výraznejšie vnímajú etické a ekologické otázky, sa k zákazu zvieracích kožušín zaviazalo už mnoho značiek. Radí sa medzi nich napríklad Armani, Kering, Prada, Valentino, Versace či Moncler.

Luxury fur coat very sofly in vintage style

„Oznámenie spoločnosti Dolce & Gabbana o odklone od kožušín predstavuje ďalší významný míľnik v boji proti krutému obchodu s kožušinami. Prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo Taliansko odhlasovalo zákaz chovu kožušinových zvierat,“ konštatovala za HSI Clair Bassová.

PR článek

Další články autora