- Komerční sdělení -aktualne
zprávy

Trh videohier by tento rok mohol v akvizíciách prekonať rekord

Trh videohier by tento rok mohol v akvizíciách, financovaní a verejných úpisoch akcií (IPO) dosiahnuť rekordných 150 miliárd dolárov (3,3 bilióna Sk). Uvádza to nedávna správa investičnej spoločnosti Drake Star Partners, na ktorú upozornila agentúra Reuters.

Hneď v prvých tohtoročných týždňoch k tomu prispela spoločnosť Microsoft, keď oznámila, že zhruba za 70 miliárd dolárov prevezme firmu Activision Blizzard, a výrobcu videohier Take-Two Interactive, ktorý sa dohodol na prevzatí konkurenta Zynga za 11 miliárd dolárov.

Už teraz je tak objem obchodov na trhu videohier v blízkosti rekordných 85 miliárd dolárov z minulého roka. Vlani firmy oznámili viac ako 1159 transakcií a čo do objemu v dolároch to bol takmer trojnásobok oproti roku 2020.

Pandémia začala novú éru mobilných hier. Sprístupnila ich novým hráčom ak prechodu z konzol na telefóny prinútila aj starších hráčov. Odvetvie sa tiež v snahe o nové zdroje príjmov konsoliduje. Stiera sa tak hranica medzi spoločnosťami, ktoré vytvárajú hry určené pre osobné počítače a tými pre mobilné zariadenia.

Young man wearing headset and play computer video games online – Home isolated for coronavirus outbreak

„Práve teraz sme uprostred veľkého počtu obchodov a trh je stále veľmi horúci,“ cituje agentúra Reuters Michaela Metzgera z Drake Star. Očakáva sa, že veľké akvizície by mohli vykonať niektoré spoločnosti, ktoré zatiaľ nepredstavili žiadne veľké hry, ako je Amazon a Netflix, hovorí Metzger. Do úvahy by pre nich podľa neho prichádzali niektoré ázijské firmy.

PR článek

Další články autora